Sağlık Kültür ve Spor (SKS)

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Kulüp Kurma Hakkında

Üniversitemiz öğrencilerinin katılımları ile çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları (çevre bilinci, çevre koruma, hayvan barınaklarına destek, maraton koşularına katılım v.s gibi) organize edilmektedir. Bu çalışmalar ile öğrencilerimizin boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmeleri aktif, yaratıcı, sosyal ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini amaçlamaktayız. Bu nedenle bir çok faaliyetin yürütülmesinde çeşitli kulüpler aktif rol oynamaktadır. Kulüplerimize aşağıda verilen iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni bir kulüp kurmak isteyen öğrencilerimizin aşağıda belirtilen belgeler ile SKS Daire Başkanlığımıza başvurmaları gerekmektedir.

Yeni Kulüp kuracak öğrencilerimiz özellikle aynı veya benzer faaliyetlerde bulunan, etkinlik ve görüş çatışmaları yaşanmaması farklı bir kulübün olmaması hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir.

  1. Kulüp Adı,
  2. Kulübün amaç, kapsam ve faaliyet alanlarının belirlenmesi,
  3. Üniversitemiz akademisyenlerimizden bir danışman belirlenmesi,
  4. 5 asil, 3 yedek üyeden oluşan bir yönetim kurulu belirlenmesi (İletişim Bilgileri ve İmzaları Dahil edilerek)
  5. Kulüp için alınan özel karar ve uygulamaların yer aldığı Kulüp Tüzüğü,
  6. Yıl içerisinde yapılacak faaliyetler için öngörülen faaliyet takvimi,
  7. Logo tasarımı yapılabilmesi için örnek görsel materyaller paylaşımı,

Ayrıca, kulüp kurulması ile ilgili onay alındıktan ve faaliyetler başladıktan sonra, öğrencilerin isim, soyisim, bölüm, sınıf ve iletişim bilgilerinin yer aldığı üye listesi.