Kulüp

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Fotoğrafçılık Kulübü

Estetik, sanat ve iletişimi bir araya getirmesi dolayısıyla fotoğraf popülaritesini her geçen gün artırmaktadır. Fotoğrafçılık kulübü olarak temel fotoğraf prensipleri ve farklı fotoğraf alanlarını tanıtıp, üyelerin kendi ifade biçimlerini geliştirmesini amaçlıyoruz.

Başlangıçta danışman eşliğinde küçük gruplara ayrılıp “Temel Fotoğrafçılık” hakkında temel bilgiler vererek; kompozisyon, ışık kullanımı ve makine ayarları üzerine dersler ile fotoğrafa giriş yapıyoruz. Eğitimlerin ardından belirli periyodlarda şehir içi geziler düzenliyoruz. Gezilerde; manzara, doğa fotoğrafı, uzun pozlama gibi çeşitli teknikleri deniyoruz. Bu geziler ile, edinilen teorik bilgileri pratiğe dökmenin yanında sokak fotoğrafçılığı ve sokağın iletişim dilini kavramayı amaçlıyoruz. Ayrıca stüdyo, yemek fotoğrafçılığı ve Haliç Moda Kulübü ile moda fotoğrafçılığı gibi çeşitli alanlardan tanınmış isimler ile söyleşiler düzenleyerek sektör deneyimleri üzerine fikir edinmeye aracı oluyoruz. Bu sayede üyelerin kendini en iyi ifade edebileceği alanı keşfetmelerini amaçlıyoruz.

Gezilerin sonrasında çekilen fotoğraflar üzerinden fotoğraf okuma etkinliği yaparak kat edilen gelişimin değerlendirmesini yapıyoruz. Sene sonuna doğru yıl içerisinde çekilen fotoğrafların genel değerlendirmesini yapıp kampüsümüzde sergi açıyoruz. Böylelikle hem tüm yılın meyvesini almış hem de geride hoş bir anı bırakmış oluyoruz. Fotoğrafın anı ölümsüzleştiren gücü ile ışığın izini sürdüğümüz bu serüvende herkesi kulübümüze bekliyoruz.

ETKİNLİKLERİMİZ

Fotoğraf Gezilerimizden Kareler