Kulüp

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Genç-Kal Haliç Kulübü

Kulübümüz, kaliteyi iki başlık altında incelemektedir:

Biri İş Hayatında Kalite diğer başlığımız ise Yaşam Biçimi Olarak Kalite

Peki nedir bu başlıklar?

İş hayatında kalite bir yönetim biçimidir. Dünya üzerinde birçok kalite modeli olmasıyla birlikte bizim rehber aldığımız model Avrupa’nın en prestijli modeli olan EFQM(Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) modelidir. Bu model; müşteri tatmini, çalışan tatmini ve toplum üzerindeki etki konularındaki başarının uygun bir liderlik anlayışla yönlendirmesi ile sağlanabileceğini ve böylece iş sonuçlarında mükemmelliğe ulaşılabileceği vurgulanmaktadır. Bu modelin en güzel yanlarından biri ise otomotiv sektöründen hizmet sektörüne, hizmet sektöründen kamu kuruluşlarına kadar birçok sektörde uygulanabilmesidir. Hatta okulumuz da geçen güz döneminde EFQM modeline geçerek hedeflerini belirledi. Biz de bu süreçte yer aldık. İş hayatında öncelikle bu gibi konularda bilinçlenmek adına sertifikalı eğitimler alarak sonra da teknik gezi düzenleyerek henüz öğrencilik hayatımız devam ederken iş hayatı adına tecrübe kazanma amacındayız.


Burada bir parantez açmak gerekir ki o da KalDer(Türkiye Kalite Derneği)

KalDer: Ülkemizdeki kurum ve kuruluşların kalkınması-uluslararası çevrede rekabet edebilmesi için çalışmalarını sürdüren  30 yıllık geçmişi olan çok büyük bir dernektir ve bizler GençKal olarak bu kurumun genç uzantılarıyız. KalDer sene içerisinde iş dünyasını bir araya getiren çokça etkinlikler ve de senede 1 kez çok büyük isimlerin katıldığı kongre düzenlemektedir. Topluluk olarak bu etkinliklere ücretsiz bir şekilde katılmakla birlikte çok büyük network ağı oluşturma şansına sahibiz.


Yaşam Biçimi Olarak Kalite: Ülkemizde yaşantısıyla topluma mâl olmuş bilinir kişilerle sohbet tarzında etkinlikler düzenleyip hem keyifli zaman geçirmek hem de kendilerinden ilham alma amacındayız.


Vizyonumuz : Herkesi kaliteye dahil ederek sürekli gelişim ve büyümede sınır tanımak.

Misyonumuz : Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek üyelerimizi rekabete karşı korumak hatta rekabete öncü olmasını sağlamak.


ETKİNLİKLERİMİZ