Kulüp

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Girişimci Genç Fizyoterapistler Kulübü

HAKKINDA

Üyelerinin tamamının Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencilerinden oluşan bir kulüptür. Farkındalık yaratmak ve sektör hakkında üyelerini bilgilendirmek için çeşitli faaliyetler yürütür. Alanında uzman fizyoterapistleri üniversitemize davet ederek, sunum, seminer, söyleşi, toplantı vb. kültürel etkinlikler düzenlemektedirler.

MİSYON

Girişimci Genç Fizyoterapistler Kulübü Haliç Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri ile klinisyen ve akademisyen olarak alanda çalışan fizyoterapistler ve rehabilitasyon alanında interdisipliner olarak çalıştığımız diğer sağlık profesyonelleri arasında bir köprü olmak amacıyla 2013 yılında kurulmuş, üyelik bakımından sadece FTR bölümü öğrencilerine açık ancak etkinlikleri herkese açık olan, okulumuzda fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü öğrencilerini temsil eden tek öğrenci topluluğudur.

Bahsedilen “köprü olma” bilinciyle çıktığımız bu yolda her dönem farklı alanlarda çalışan fizyoterapistler, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri ile FTR öğrencilerini buluşturacak seminerler ve geziler düzenlenmektedir. Bu seminerler sayesinde öğrenciler birbirinden farklı alanlarda birbirinden farklı deneyimlere sahip fizyoterapistler ile buluşup, onları dinleme ve onlara sorular sorma fırsatı elde ederken aynı zamanda da alanda beraberce insan sağlığı için çalışacağımız diğer profesyoneller ile de daha mezun olmadan karşılaşma fırsatı bulabilmektedirler.

VİZYON

Girişimci Genç Fizyoterapistler Kulübü olarak amacımız FTR öğrencilerinde mesleki bilinç ve farkındalık yaratacak, yeni ufuklar açabilecek, onlara farklı deneyimler kazandırabilecek etkinlikler düzenleyerek mezun olmadan farklılıkları deneyimleyebilmelerini sağlamaktır.

En büyük hedefimiz okulumuzun sınırlarını aşarak tüm FTR öğrencilerine rahatlıkla ulaşabilecek, gelenekselleşmiş etkinlikler düzenlemek ve bu şekilde hem okulumuz hem de bölümümüzün hali hazırda var olan bilinilirliğini arttırmak ve bulunduğumuz kuruma değer katmaktır.

ETKİNLİKLERİMİZ