Kulüp

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Matematik Kulübü

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

MATEMATİK KULÜBÜ

AMACIMIZ

Haliç Üniversitesi Matematik Kulübü, üniversitemizde okuyan lisans öğrencilerini, konusunda uzman matematikçilerle ve matematik bölümü mezunu olup da çeşitli iş alanlarında çalışan profesyonellerle buluşturmayı planlanmaktadır.  Üyelerimize matematiksel düşünceleri benimsetmek, matematiğin tarihini tanıtmak, bölüm öğrencileri arasında iletişim ve etkileşimi sağlayacak araçlar kullanmak bu kulübün amaçlarındandır. Bunun yanı sıra matematiğin nerelerde kullanıldığı ve günlük hayatta ne şekilde karşımıza çıkar sorularının cevap bulduğu, matematiğin diğer bilim ve teknoloji dallarıyla olan ilişkisinin ele alındığı ve üyelerimizin iş hayatına atılmaları konusunda kolaylık sağlayacak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlikler düzenlemek hedefimizdir.

MİSYONUMUZ

 Üyelerimizin matematikte öğrendikleri teorik bilgilerle sınırlandırmadan, gelişen teknolojiler ile matematik arasındaki uyumu anlamlandıracak etkinlikler düzenleyerek kişisel gelişimlerinde katkıda bulunmak.

Üyelerimizin matematik alanında öğrendikleri bilgileri iş hayatına atıldıktan sonra uygulamaya dönüştürebilecekleri teknolojiler hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak.

Matematik Kulübü gerçekleştireceği faaliyetler ile sadece bir öğrenci kulübü olmanın ötesinde üyeler ile iş dünyası arasında köprü kurulmasına, üyelerine ekip ruhu, liderlik, takım çalışmasına yatkınlık gibi günümüz dünyasına kimlik teşkil edecek kişisel özellikleri de kazandırmayı amaçlar.

VİZYONUMUZ

  • Günümüz gelişen teknolojiyi sadece takip etmekle kalmayan aynı zamanda bu teknolojiye ayak uydurabilen ve bunun matematikle ilişkilendirildiği programlar hazırlayan,
  • Matematiği herkes için zevkli hale dönüştüren,
  • Matematiğin tüm üyelerimiz için günlük hayatta kullanılabilecek bilgilerinin aktarıldığı konferanslar düzenleyen,
  • Kendi üniversitemizde ve diğer üniversitelerdeki kulüpler ile sağlıklı iletişim kurabilen, bilgi ve tecrübe akışını çift yönlü koruyabilen bir kulüp olmaktır.

ETKİNLİKLERİMİZ

Seminerler:

Okulumuzda bulunan öğretim görevlileri ve öğrencilerin, matematiğin günlük hayat ile ilişkilendirildiği vb. sunumların yapılacağı bir etkinliktir.

Konferanslar:

Matematik bölümü mezunu olup alanında uzmanlaşan kişileri veya farklı iş sektörlerinde pozisyon almış kişileri okulumuzda ağırlayarak öğrencileri bilgilendireceği bir etkinliğimizdir.

Eğitimler:

Matematik, mühendislik bölümü veya diğer bölümlerde okuyup kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için düzenleyeceğimiz ağırlıklı bilgisayar tabanlı etkinliktir.


Math Talks Etkinliği Görsellerimiz:


Matematik ve Teknoloji Zirvesi Etkinliği Görsellerimiz: